River Park
EN

Какво трябва да направим за градината си през пролетта!

Независимо дали става въпрос за градина, двор или обособен кът, който сте отделили в дома си, за да се радвате на зеленината, през пролетта има някои основни стъпки, които ще ви помогнат да направите мястото си за отдих още по-приятно.

Може би се досещате:

1. Оборка





Едно от първите неща, които трябва да направите е да изчистите местата, където са се събрали изсъхнали листа и клонки.
*Може да съхраните някои от тях и да ги използвате за забавление с децата си. Разберете как в една от предишните ни статии, където споделяме как да прекарате креативно и качествено време с малчуганите.
След като сте готови, идва време да разрохкате почвата около растенията. Това ще помогне да предотвратите появата на някои вредители. Още по-добре би било дапресадите цветята и да смените саксията им с по-голяма такава.. Ще забележите как растението ще се освежи в най-скоро време. .


2. Засаждане



Сега е подходящото време за посаждане и пресаждане. Ако се радвате на орхидеи и искате да ги запазите здрави, сега е моментът. Бъдете внимателни с тях, защото са крехки и капризни растения.
Ако сте от хората, които обичат подправки, ви предлагаме да си направите кът с мащерка, розмарин, магданоз, копър, босилек.
Избягвайте извършването на тези действия по обяд заради пряката слънчева светлина, която може да нарани листата.
Хубаво е да сте активни сутрин или късен следобед.
На едногодишните луковични и пролетно цъфтящи видове може да осигурите слънчево място с влажна почва. Чудесно навън биха се чувствали: калени теменужки, иглики, съсинки, ранни лютичета всякакви ароматни като кокичета, лалета, ириси, зюмбюли и др.


3. Присаждане



Когато присаждате в саксия, е хубаво да знаете да не оставяте кухи пространства при поставянето на новата пръст. Опасно е за здравето на цветето.
Изберете подходяща саксия и дори малко по-голяма от предходната. Така ще дадете възможност на растението да порасне.
Също така внимавайте докато поливате присаденото цвете, за да не го наводните.


4. Торене



Ако се радвате на голяма градина и отглеждате не само  декоративни цветя, сега е моментът да прехвърлите в по-големите саксии резници и семена, които сте засадили през есента, преди да бъдат преместени в трайна почва.
Заедно с това подхранете с торове. Ако забележите загниване или сечене на разсада - намалете поливането и преместете саксиите на непряка слънчева светлина.
В края на април е добре да се добавят органични торове с високо съдържание на азот в почвените площи с многогодишни цветя. След това е важно да се разхлаби почвата около трайните насаждения.


5. Резитба



Подсигурете кислород на корените като редовно разрохквате почвата на растенията в градината. Това ще ги снабди с повече кислород, който да стига до корените им. Преглеждайте балконските цветя за прецъфтели краища и щом се появят такива, ги отстранявайте, тъй като са инкубатор за болести и вредители. Кoгато видите, че растението е напъпило, е желателно да го подхраните, за да стимулирате появята на още нови пъпки, които да разцъфнат и украсят градината ви. Използвайте топлите дъждовни дни, за да изкъпете цветята.

В проектирането на River Park освен в изграждането на подходящ дом, наблягаме на заобикалящата природна среда. Точно затова сме запазили повече от 75% растителност на територията на комплекса, като сме планирали допълнително засаждане и облагорадяване на пейзажа.


Споделете в коментар снимки от вашите любими растения.